DSCN5972

ciasto:
50 dag mąki
25 dag margaryny
1 szklanka śmietany 18%
krem:
1 budyń śmietankowy
1 budyń bananowy
2,5 szklanki mleka
2 łyżki cukru
30 dag margaryny
polewa:
2 łyżki mleka
6 dag masła
6 dag margaryny
4 łyżki kakao
4 łyżki cukru
mak do nóżek

DSCN5895DSCN5897

Zagniatamy składniki ciasta, rozwałkowujemy ciasto na ok 3-4 mm, szklaneczką do kompotu wycinamy kółka i przyklejamy je delikatnie na wierzchnią stronę foremek do pieczenia małych babeczek. Tzw blaszki grzybków wycinamy z tego samego ciasta o tej samej grubości mniejszą szklaneczką i w środku jeszcze mniejszą np kieliszkiem wycinamy dziurkę w którą później będziemy wkładali nóżkę grzybka. Robimy taką sama ilość kapeluszy, blaszek i nóżek. Nóżki wałkujemy grubsze, niezbyt długie, ich koniec obtaczamy w białku i w maku. Wszystkie części pieczemy w 160 stopniach z termoobiegiem około 15-18 minut.

Obydwa budynie rozprowadzamy w 1 szklance mleka, pozostałe mleko zagotowujemy z cukrem, dodajemy do niego rozczyn budyniu, szybko mieszamy doprowadzając do wrzenia i zdejmujemy z ognia. Budyń musi być koniecznie dobrze rozprowadzony – bez grudek. Ucieramy Kasię dodając po trochu budyniu.
DSCN5908
Kapelusze napełniamy kremem, przyklejamy blaszkę lekko ją dociskając a w nią wkładamy nóżkę.
DSCN5909
Wszystkie składniki polewy gotujemy przez około 5 minut. Smarujemy kapelusze polewą. Gotowe grzybki wstawiamy do lodówki. Przed podaniem poprawiamy nóżki, gdyż krem w lodówce się ściśnie i wtedy można nóżki ładnie wyprostować w grzybkach.